Радия и неговата дезинтеграция

Радий Вълнометър

Re: Радия и неговата дезинтеграция

Мнениеот sezam » 23 Яну 2015, 20:56

hp-to написа:
sezam написа:Сложи радия в нулата на вълномера .Накарай някой да си сложи пръста върху него и виж дали ще уловиш на осмия метър вълната му.

не ми е време останало но ще си направя,а намотката от какъв кабел да е
И друго да питам,в макарата трябва да има нещо подобно като магнит с висока честота,поне така пише в книгата

На една малка макарка навий проводник с дължина 7 м от меден проводник с лакова изолация с ф 0,20 ,а осмия метър го опъни върху еднадървена пръчка и си готов.Началото на проводника го запой на една малка платчица от стъклотекстолит покрита с медно фолио и върху нея постави радия.
sezam

Мнениеот yamaha » 25 Яну 2015, 11:03

delux написа:
Vanco9 написа:За коя книга говориш? Препоръчайте ми книги за физикалната радиестезия, освен "Научна физикална радиестезия"

Интересно четиво е стара книжка от Гюро Николов но Тюрен е ненадминат в физикалната радиестезия,чел съм и чужди автори но всички са менталисти

Чел съм на Гюро книжката,добър сборник за времето си.Човекът е бил чувствувач в анализ на вода,за друго само споменава с конкретни примери,но дали е имал успехи.
yamaha

Мнениеот hp-to » 27 Яну 2015, 17:39

Vanco9 написа:За коя книга говориш? Препоръчайте ми книги за физикалната радиестезия, освен "Научна физикална радиестезия"

че за какво ти е друга книга,тази ти е достатъчна има всичко в нея
трудно разбираем метод,с повечко практика картината се изяснява поне при мен е така
но без необходимите сечива практиката куца
дано на асоциацията инвентара да ми е от полза
hp-to

Мнениеот ivan(13-2) » 29 Яну 2015, 14:12

Колеги, радия не е само носеща вълна. За такава може да използване механичен часовник, див кестен, цинк в/у мед, някои от Па-куатата и т.н. Радия притежава всички елементи от таблицата на Менделеев, които Ви служат за създаване на индукция между свидетеля и изследвания обект. Нали трябва да възбудите статичната вълна с определена честота? А тази честота (вълна) е в радия. Иначе връзка няма и махалото е мъртво. И между другото, тия на „Солунска” 3 работят много добре. Зависи за какво ги ползвате – не са за полето.
ivan(13-2)

Мнениеот hp-to » 29 Яну 2015, 19:54

ivan(13-2) написа:Колеги, радия не е само носеща вълна. За такава може да използване механичен часовник, див кестен, цинк в/у мед, някои от Па-куатата и т.н. Радия притежава всички елементи от таблицата на Менделеев, които Ви служат за създаване на индукция между свидетеля и изследвания обект. Нали трябва да възбудите статичната вълна с определена честота? А тази честота (вълна) е в радия. Иначе връзка няма и махалото е мъртво. И между другото, тия на „Солунска” 3 работят много добре. Зависи за какво ги ползвате – не са за полето.

за терен става ли
hp-to

Мнениеот yamaha » 31 Яну 2015, 19:46

hp-to написа:
ivan(13-2) написа:Колеги, радия не е само носеща вълна. За такава може да използване механичен часовник, див кестен, цинк в/у мед, някои от Па-куатата и т.н. Радия притежава всички елементи от таблицата на Менделеев, които Ви служат за създаване на индукция между свидетеля и изследвания обект. Нали трябва да възбудите статичната вълна с определена честота? А тази честота (вълна) е в радия. Иначе връзка няма и махалото е мъртво. И между другото, тия на „Солунска” 3 работят много добре. Зависи за какво ги ползвате – не са за полето.

за терен става ли

Не внимаваш , колегата ти е написал "не са за полето" , и моят опит това показва , че не стават за терен
yamaha

Мнениеот hp-to » 07 Фев 2015, 11:34

от асоциацията ми пратиха цените и да ви кажа имат всичко необходимо, но ми се виждат скъпи нещата за нашия стандарт :cry:
hp-to

Мнениеот yamaha » 10 Фев 2015, 19:14

hp-to написа:от асоциацията ми пратиха цените и да ви кажа имат всичко необходимо, но ми се виждат скъпи нещата за нашия стандарт :cry:

Аз си поръчах разни неща и чакам доставка . Ще споделя резултат след това
yamaha

Мнениеот Асоциация Луи Тюрен » 13 Фев 2015, 16:47

hp-to написа:от асоциацията ми пратиха цените и да ви кажа имат всичко необходимо, но ми се виждат скъпи нещата за нашия стандарт :cry:

Разбираме Вашето недоволство, но цените не се определят от Нас.
Нека погледнем нещата от друг ъгъл и дефинираме кое според Нас е скъпо:
- скъпо е да се пуши цигари - излиза Ни скъпо !
- скъпо е да се пие алкохол - излиза Ни скъпо !
- скъпо е да се ползват вредни субстанции/наркотици и т.н/ - излиза Ни скъпо !
- скъпи са вредните навици от различно естество - излиза Ни скъпо !
Радиестезията е Наука за изучаване. Не се получава даром. И като всяка друга научна дейност изисква - внимание, време, постоянство и естествено средства !
Асоциация Луи Тюрен

Мнениеот hp-to » 26 Фев 2015, 20:51

Асоциация Луи Тюрен написа:

Разбираме Вашето недоволство, но цените не се определят от Нас.
Нека погледнем нещата от друг ъгъл и дефинираме кое според Нас е скъпо:
- скъпо е да се пуши цигари - излиза Ни скъпо !
- скъпо е да се пие алкохол - излиза Ни скъпо !
- скъпо е да се ползват вредни субстанции/наркотици и т.н/ - излиза Ни скъпо !
- скъпи са вредните навици от различно естество - излиза Ни скъпо !
Радиестезията е Наука за изучаване. Не се получава даром. И като всяка друга научна дейност изисква - внимание, време, постоянство и естествено средства !

Прави сте но всеки има различни възможности
hp-to

ПредишнаСледваща

Назад към Ондометър