Радиестезично търсене върху План

Обобщение

Re: Радиестезично търсене върху План

Мнениеот ivan(13-2) » 26 Яну 2015, 15:20

Привет на ermiar. Реших да посетя форума. А сега до bagetata. Колега, ще ти посоча правилата за работа върху план (стига моите знания да са ти от полза). Първо задължителните условия:
1.Основно запознаване с теорията на вълните. Във физикалната радиестезия се говори само за вълни - (органична или неорганична материя) излъчваща вълни. Запомни колега - търсим вълни, а не предмети.
2.Картата да е в мащаб (това е ясно) и да е черно-бяла. Всеки друг цвят по нея е паразитна вълна.
3.Ако нямаш радий може да използваш всеки елемент, даващ серия 10 сигурен признак, че има процес на дезинтеграция). Пояснявам го, защото това е важно. Тука говорим за Вертикални (носещи) вълни, които са необходими за създаване на индукция между свидетеля и търсеното тяло. Ако има слънце, достатъчно е картата да е огряна от слънчеви лъчи. Те са много силни носещи вълни.
4.Наличие на махало Тюрен
5.Свидетел без паразити
6.Търсенето по карта, става както на терен (описано е много подробно в книгата на Тюрен "Научна физикална радиестезия")
Може да се натъкнеш на реманентни (остатъчни) вълни - тялото е извадено, но остава действието на вълните.
Наистина има много подводни камъни, но с тренировки и желание всичко се постига. Имай пред вид, че водата може да съдържа вредни паразити и бактерии, които са вредни за оператора. За това след всяко търсене - винаги изчистване със Свидетел 93 или Електричество Д. Успех!!!
ivan(13-2)

Мнениеот bagetata » 26 Яну 2015, 18:57

ivan(13-2) написа:Привет на ermiar. Реших да посетя форума. А сега до bagetata. Колега, ще ти посоча правилата за работа върху план (стига моите знания да са ти от полза). Първо задължителните условия:
1.Основно запознаване с теорията на вълните. Във физикалната радиестезия се говори само за вълни - (органична или неорганична материя) излъчваща вълни. Запомни колега - търсим вълни, а не предмети.
2.Картата да е в мащаб (това е ясно) и да е черно-бяла. Всеки друг цвят по нея е паразитна вълна.
3.Ако нямаш радий може да използваш всеки елемент, даващ серия 10 сигурен признак, че има процес на дезинтеграция). Пояснявам го, защото това е важно. Тука говорим за Вертикални (носещи) вълни, които са необходими за създаване на индукция между свидетеля и търсеното тяло. Ако има слънце, достатъчно е картата да е огряна от слънчеви лъчи. Те са много силни носещи вълни.
4.Наличие на махало Тюрен
5.Свидетел без паразити
6.Търсенето по карта, става както на терен (описано е много подробно в книгата на Тюрен "Научна физикална радиестезия")
Може да се натъкнеш на реманентни (остатъчни) вълни - тялото е извадено, но остава действието на вълните.
Наистина има много подводни камъни, но с тренировки и желание всичко се постига. Имай пред вид, че водата може да съдържа вредни паразити и бактерии, които са вредни за оператора. За това след всяко търсене - винаги изчистване със Свидетел 93 или Електричество Д. Успех!!!

Благодаря колега в по преден пост от асоциацията обясниха нещо подобно по темата.Явно не съм готов за това ниво.Нямам необходимите помагала за работа върху карта.
Упорит съм и с ваша помощ ще карам стъпка по стъпка
bagetata

Мнениеот ivan(13-2) » 27 Яну 2015, 11:50

До bagetata. Колега, имам желание да ти помогна, но за да ме разбереш какво ще обяснявам, трябва да имаш основата. Не напразно казах, че трябва да се познава теорията на вълните. За това първо прочети книгата на Тюрен „Научна физикална радиестезия” (за съжаление ще ти се наложи няколко пъти да го направиш) и след това аз съм насреща. Не се плаши. Не е толкова сложно. Висшия пилотаж в радиестезията е диагностика на човека и лечение с вълни. Тука виждаш резултата веднага и не блъскаш с кирката на вятъра.
ivan(13-2)

Мнениеот bagetata » 30 Яну 2015, 18:32

ivan(13-2) написа:До bagetata. Колега, имам желание да ти помогна, но за да ме разбереш какво ще обяснявам, трябва да имаш основата. Не напразно казах, че трябва да се познава теорията на вълните. За това първо прочети книгата на Тюрен „Научна физикална радиестезия” (за съжаление ще ти се наложи няколко пъти да го направиш) и след това аз съм насреща. Не се плаши. Не е толкова сложно. Висшия пилотаж в радиестезията е диагностика на човека и лечение с вълни. Тука виждаш резултата веднага и не блъскаш с кирката на вятъра.

Старая се в прочита на Тюрен,чета внимателно,препрочитам отново и отново.Има много неясни за мен неща.Знам че трябва и практика.Работя с Г- багети .Вилката не ми върви.Махалото не го усещам.Не спирам да пробвам.Знам че някой ден нещата ще се случат.Меракът е голям :roll:
"Не съм най-бързият,най-силният,нито най-добрият в каквото и да е било, но това само ме надъхва" :)
bagetata

Мнениеот ivan(13-2) » 01 Фев 2015, 17:55

Колега bagetata, намираш радиестезист, който може да работи с махало. Да ти измери енергията от вътрешната страна (към дланта). Нормалните ръце на радиестезисти измерени върху дланта, дават характерните 4-те РА движения над основата на палеца и малкия пръст. Ако всичко е нормално си правиш вилкова багета (най-добре от 2 еластични стоманени пластини 50 см.) пробита на върха и стегната с болтче. Те са най чувствителни. За да я усетиш, започваш с водата. Там не е необходим свидетел и радий като начало. След това я изпробвай независимо къде. Трябва да реагира. Важното е да реагира и да усещаш вълните. Едновременно чети теорията за вълните. Там е заровено кучето. След като свикнеш с нея, ще направим контакт и ще ти обясня много неща. Успех!!!
ivan(13-2)

Мнениеот bagetata » 05 Фев 2015, 12:20

ivan(13-2) написа:Колега bagetata, намираш радиестезист, който може да работи с махало. Да ти измери енергията от вътрешната страна (към дланта). Нормалните ръце на радиестезисти измерени върху дланта, дават характерните 4-те РА движения над основата на палеца и малкия пръст. Ако всичко е нормално си правиш вилкова багета (най-добре от 2 еластични стоманени пластини 50 см.) пробита на върха и стегната с болтче. Те са най чувствителни. За да я усетиш, започваш с водата. Там не е необходим свидетел и радий като начало. След това я изпробвай независимо къде. Трябва да реагира. Важното е да реагира и да усещаш вълните. Едновременно чети теорията за вълните. Там е заровено кучето. След като свикнеш с нея, ще направим контакт и ще ти обясня много неща. Успех!!!

Мерси за съветите колега ,направих си вилка от пружинна стомана , оправи ли се времето почвам от начало
bagetata

Мнениеот bagetata » 09 Фев 2015, 19:11

bagetata написа:
ivan(13-2) написа:Колега bagetata, намираш радиестезист, който може да работи с махало. Да ти измери енергията от вътрешната страна (към дланта). Нормалните ръце на радиестезисти измерени върху дланта, дават характерните 4-те РА движения над основата на палеца и малкия пръст. Ако всичко е нормално си правиш вилкова багета (най-добре от 2 еластични стоманени пластини 50 см.) пробита на върха и стегната с болтче. Те са най чувствителни. За да я усетиш, започваш с водата. Там не е необходим свидетел и радий като начало. След това я изпробвай независимо къде. Трябва да реагира. Важното е да реагира и да усещаш вълните. Едновременно чети теорията за вълните. Там е заровено кучето. След като свикнеш с нея, ще направим контакт и ще ти обясня много неща. Успех!!!

Мерси за съветите колега ,направих си вилка от пружинна стомана , оправи ли се времето почвам от начало

Вече си имам махало и линеал :)
bagetata

Мнениеот delux » 19 Фев 2015, 13:16

bagetata написа:
bagetata написа:

Вече си имам махало и линеал :)

Е как е колега имаш ли вече резултат ;)
delux

Мнениеот bagetata » 20 Фев 2015, 13:21

delux написа:Е как е колега имаш ли вече резултат ;)

Бих казал да.Имам различни реакции с новото махало,но за сега не разчитам движенията кое какво означава.От Асоциацията ми дадоха насока която да следвам като начинаещ. До сега съм работил само с багети и то над вода и други работи ;) на терен.Разбрах че първо трябва да изуча теорията на Тюрен и тогава практика
bagetata

Мнениеот delux » 21 Фев 2015, 12:35

bagetata написа:
delux написа:Е как е колега имаш ли вече резултат ;)

Бих казал да.Имам различни реакции с новото махало,но за сега не разчитам движенията кое какво означава.От Асоциацията ми дадоха насока която да следвам като начинаещ. До сега съм работил само с багети и то над вода и други работи ;) на терен.Разбрах че първо трябва да изуча теорията на Тюрен и тогава практика

И аз да пробвам ,да си взема едно махало че само с багета за сега работя
delux

ПредишнаСледваща

Назад към Търсене по План