Асоциация Луи Тюрен написа:Търсенето на минни залежи и минерали се осъществява по същия принцип както при търсене на зарит метал, но тук работата е по-лесна, тъй като посоките И-З и С-Юг не са само линии, а широки или много широки ленти/зони/- голяма повърхност върху която багетата/махалото/ реагира.
bobi написа:Асоциация Луи Тюрен написа:Търсенето на минни залежи и минерали се осъществява по същия принцип както при търсене на зарит метал, но тук работата е по-лесна, тъй като посоките И-З и С-Юг не са само линии, а широки или много широки ленти/зони/- голяма повърхност върху която багетата/махалото/ реагира.
Може ли по системата на Тюрен да търся малки самородки или златоносен пясък по речните корита
Асоциация Луи Тюрен написа:bobi написа:Асоциация Луи Тюрен написа:Търсенето на минни залежи и минерали се осъществява по същия принцип както при търсене на зарит метал, но тук работата е по-лесна, тъй като посоките И-З и С-Юг не са само линии, а широки или много широки ленти/зони/- голяма повърхност върху която багетата/махалото/ реагира.
Може ли по системата на Тюрен да търся малки самородки или златоносен пясък по речните корита
Теоретично - да.
Практически - почти невъзможно.
Самородните откъси и златоносен пясък в малка концентрация са с изключителен слаб динамизъм спрямо околните обемни излъчвания на друг вид елементи/минерали/ в по-напреднал стадий на разпад, реципрочно с по-силен динамизъм.
Голяма част от околните елементи са РА и в процес на разпад/дезинтеграция/ дават вълни близки да търсените такива.
Колкото е по голям обема на търсения елемент, толкова и шанса за локализиране е по голям.
Златна вена/минен залеж/ има по силен динамизъм от самороден откъс !
Водно течение има по силен динамизъм от капка вода !
ivan(13-2) написа:Проблемът според мен е повече във вертикалните вълни на водата В(-)В, които са с много по силен динамизъм от тия на метала № 79 с В(+)В. За улеснение в търсенето може да се използва ефекта на целулозата. Тя, поставена под радия, разделя ХВ на сектор (+) и сектор (-) и филтрира ВВ, препращайки В(+)В към радия, а В(-)В към другата страна. По този начин се усилва сигнала на търсения метал във вода. Е, практиката си има тънкости, и други подробности !!!
bobi написа:ivan(13-2) написа:Проблемът според мен е повече във вертикалните вълни на водата В(-)В, които са с много по силен динамизъм от тия на метала № 79 с В(+)В. За улеснение в търсенето може да се използва ефекта на целулозата. Тя, поставена под радия, разделя ХВ на сектор (+) и сектор (-) и филтрира ВВ, препращайки В(+)В към радия, а В(-)В към другата страна. По този начин се усилва сигнала на търсения метал във вода. Е, практиката си има тънкости, и други подробности !!!
За сега оставам на драга,легенче и пържоли до разкриване на "нова технология "
bagetata написа:bobi написа:ivan(13-2) написа:Проблемът според мен е повече във вертикалните вълни на водата В(-)В, които са с много по силен динамизъм от тия на метала № 79 с В(+)В. За улеснение в търсенето може да се използва ефекта на целулозата. Тя, поставена под радия, разделя ХВ на сектор (+) и сектор (-) и филтрира ВВ, препращайки В(+)В към радия, а В(-)В към другата страна. По този начин се усилва сигнала на търсения метал във вода. Е, практиката си има тънкости, и други подробности !!!
За сега оставам на драга,легенче и пържоли до разкриване на "нова технология "
Колега bobi ситенето на пясък по реките е тръпка и развлекателно хоби,за което се иска умение.Излизах няколко пъти но само магнетит
bobi написа:Колега ако имаш интерес към реките мода да дам информация къде да търсиш
bagetata написа:bobi написа:Колега ако имаш интерес към реките мода да дам информация къде да търсиш
Ще ги търся вече само с махало по карта
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта