Y-образна вилка

Видове и работа с тях

Re: Y-образна вилка

Мнениеот ermiar » 08 Апр 2016, 17:58

Да има всякакви методи и всеки си избира някой от тях , но мисля че методът на Тюрен е най добър защото е научен. Водата се открива лесно защото човекът е 80 % вода. Но без свидетел Багетата може да реагира и на Кости.
ermiar

Мнениеот vvurbanov » 08 Апр 2016, 21:42

С предния пост исках да кажа, че багетата не са от голямо значение, по важен е багетиста защото той движи инструмента.Багетата само прави по видими несъзнателните мускулни контракции на човека.
Колега ermiar, някои науки първоначално са били паранауки, но засега радиестезията е паранаука.Четох из нета за разни изследвания, но изглежда няма голям интерес от научната общностност към радиестезията.Може би няма кой знае какво практическо приложение и за това не се занимават с нея.
vvurbanov

Мнениеот Асоциация Луи Тюрен » 09 Апр 2016, 09:47

vvurbanov написа:Четох из нета за разни изследвания, но изглежда няма голям интерес от научната общностност към радиестезията.Може би няма кой знае какво практическо приложение и за това не се занимават с нея.

Радиестезията... и в частност метода Тюрен, намират приложение в почти всяка позната Нам научна или не такава област.
Химия/химични съединения-формули/, Биология-Ботаника/животинско и растително царство/, Физика/динамика на вълните и техните величини/, Астро-Физика/изследване на астрални и физикални явления/, Математика/формули/, Геометрия/вълните на формите/, Геология/изкопаеми/.....и т.н.
Там където има естествена и/или изкуствено създадена Дезинтеграция/разпад/- има и вълни за Анализиране !!!
Да припомним колко водоизточника са открити по Радиестезичен метод. Минни залежи. Редки газове и др. полезни изкопаеми.
Но според Нас - най-ценното приложение на Радиестезията е в Медицината.
Асоциация Луи Тюрен

Мнениеот vvurbanov » 09 Апр 2016, 18:13

Според мен, някои хора се опитват с помощта на тия науки да обяснят какво представлява радиестезията.Това е опит да се предаде наукоподобност на метода на Тюрен.Радиестезията няма абсолютно никакво приложение в медицината и минното дело.Понякога се намира вода, но няма гаранция, че не е случайно.Има райони където навсякъде има подземна вода.Например на километри по протежението на р. Дунав шанса да намериш вода е 100%
vvurbanov

Мнениеот ermiar » 10 Апр 2016, 09:16

Колега vvurbanov във Физикалната радиестезия на Тюрен няма случайности. Случйности има при тези които работят със неселективни инстументи. При търсенето на вода в миналото Багетистите от три попадения две са им били неуспешни казва Тюрен , защото не са имали Багета със Магнитни Стрелки и са засичли огледалният образ на Водата. Ако Багетата или Махалото са поставени на вертикални минус вълни реагират над вертикалният образ на самото течение. Това си е чиста Физика на Вълните. Това важи и за Мин. Води , Нефт , Газ , Минни Залежи. Задължително се ползува и свидетел без паразити на това което се търси и стрелките на Багетата или махалото се поставят в зависимост от това какви са вертикалките вълни на търсеното нещо. Прочети книгата на Тюрен и ще видиш че той е бил на светлинни години напред в сравнение с ортодоксалната медицина. Само един пример , съдържанието на Метил във водата , Храните и Човека не може да бъда установено чрез обичайните водни или кръвни изследвания. Само чрез методът на Тюрен това може да бъде установено. Прочети Книгата там е описано че Тюрен е направил няколко хиляди сондажи за вода със 100% успех. Геолозите ги е направил смешни. Даже нарича докладите им според които на даденото място няма вода детински.
ermiar

Мнениеот yamaha » 10 Апр 2016, 11:28

vvurbanov написа:Според мен, някои хора се опитват с помощта на тия науки да обяснят какво представлява радиестезията.Това е опит да се предаде наукоподобност на метода на Тюрен.Радиестезията няма абсолютно никакво приложение в медицината и минното дело.Понякога се намира вода, но няма гаранция, че не е случайно.Има райони където навсякъде има подземна вода.Например на километри по протежението на р. Дунав шанса да намериш вода е 100%

Колега ако уменията в тази област са ти колкото и познанията ....... NO COMMENT !
По добре не пиши глупости че се излагаш :)
yamaha

Мнениеот Vanco9 » 10 Апр 2016, 19:36

Като видях видеата на колегата vvurbanov, ми дойде муза и отидох на къра, до една рекичка с мостче, направих си вилкова багета от алуминиеви пръчки и Г образни багети от помеднено желязо за заваряване. Това ми бяха първите опити, за търсене на вода изобщо и бяха успешни, в смисъл че отчетох излъчването. Точно на границата на бетона на моста и водата, багетите реагираха, много рязко. По-ми допаднаха Г образните багети, може би, защото вилковата ми не е изпипана.
Vanco9

Мнениеот yamaha » 11 Апр 2016, 07:49

Vanco9 заблуждаваш се , ми то според колегата vvurbanov навсякъде има вода , особено около реките на 100% :)
Някакви други сили са те обладали и движат багета :)
yamaha

Мнениеот Vanco9 » 11 Апр 2016, 09:57

В какво се заблуждавам? Обясни ми, че не те разбрах, както както изглежда и ти мен. А какво ще кажеш за видеата на колегата? И на тях ли нечисти сили им движат детекторите?
Vanco9

Мнениеот yamaha » 11 Апр 2016, 19:49

Vanco9 не ми разбра шегата
Прочети на колегата vvurbanov пост от :

""""Re: Y-образна вилка
Мнение от vvurbanov » 09 Апр 2016, 18:13
Според мен, някои хора се опитват с помощта на тия науки да обяснят какво представлява радиестезията.Това е опит да се предаде наукоподобност на метода на Тюрен.Радиестезията няма абсолютно никакво приложение в медицината и минното дело.Понякога се намира вода, но няма гаранция, че не е случайно.Има райони където навсякъде има подземна вода.Например на километри по протежението на р. Дунав шанса да намериш вода е 100%""""
yamaha

ПредишнаСледваща

Назад към Багети